Jak wybrać łóżko do sypialni

W sypialni najważniejsza jest wygoda, bo sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w którym odpoczywamy, relaksujemy się... Dlatego aby zapewnić najwyższy komfort snu trzeba zadbać o wygodę łóżka.

Natomiast pościel, poduszki czy narzuty to tylko czysta estetyka przy urządzaniu naszej sypialni.

Jakie wymiary powinno mieć wygodne łóżko:

łóżko dla jednej osoby powinno mieć minimum 90 cm szerokości. Dla dwojga już 160 cm szerokości. W ofertach sklepowych znajdują się też węższe łóżka i z takich ofert trzeba skorzystać jeśli warunki lokalowe nie pozwolą na wstawienie większych łóżek.  

Łóżka produkowane są pod standardowe wymiary materacy, jak np.

na pojedyncze: 80 x 200 cm - 90 x 200 cm - 100 x 200 cm
dwuosobowe: 120 x 200 cm - 140 x 200 cm - 160 x 200 cm - 180 x 200 cm oraz 200 x 200 cm.

Można również zlecić wykonanie łóżka pod wymiar, ale będzie to wymagało również zamówienia odpowiedniego materaca, co dość mocno podniesie koszty niż przy wyborze standardowych opcji. 

Łóżko drewniane czy tapicerowane? jakie wybrać?
 
a) Gdy już podejmiemy decyzję jaki rozmiar łóżka jest nam potrzebny, trzeba dobrać odpowiedni materiał, z którego będzie wykonana rama, ponieważ ma to kluczowe znaczenie jeśli chodzi o trwałość mebla. Dobre jakościowe są łóżka: drewniane: dębowe, bukowe czy sosnowe. 
 
b) W ofertach sklepowych spotykane są również łóżka tapicerowane. Ramy tych łóżek najczęściej pokryte są tkaniną, skórą naturalną czy skórą ekologiczną. Bo przy wyborze ramy łóżka kluczowa jest estetyka, a wybór ram jest naprawdę ogromny. 
 
Jak sprawdzić w sklepie czy dane łóżko będzie wygodne?
 
kładąc się na łóżku, opierając się o wezgłowie i próbując wstać. Znakiem, że łóżko jest wygodne jest próba wstania bez większego wysiłku.
Modify projektowanie wnętrz Warszawa - Beata Napierała.