Na rynku mamy ogromny wybór gotowych mebli wolnostojących, modułowych. Jednak nie zawsze można je dopasować w zastane wymiary ścian, wnęk.

Również nie zawsze odpowiadają naszym gustom i pasują do stylu wnętrza.
Meble na wymiar to zawsze indywidualny projekt, który wykorzysta każdy centymetr i da nam niepowtarzalność względem gotowych rozwiązań. Jest to opcja dla tych, którzy nie znaleźli niczego dla siebie wśród tzw. gotowych propozycji.

Dlaczego warto skorzystać z usługi stolarskiej?

Zacznijmy od kuchni. Gotowe meble kuchenne najlepiej sprawdzą się w większych wnętrzach, które zaprojektowane zostały na standardowej popularnej powierzchni. Największą zaletą gotowych mebli kuchennych jest ich przystępna cena. Koszt takiej kuchni jest sporo niższy niż mebli kuchennych wykonanych na zamówienie. Co więcej, w sklepach znajdziemy modułowe zestawy mebli kuchennych gotowe do samodzielnego montażu, dzięki czemu można wykonać wymarzoną kuchnię przy niewielkim budżecie. Dużą zaletą kuchni modułowej jest zazwyczaj krótki czas oczekiwania. W wielu sklepach można zamówiony zestaw odebrać jeszcze tego samego dnia.
Zabudowa kuchenna na wymiar wymaga czasu. Dostępność firm stolarskich, czas oczekiwania na materiały i montaż oraz wyższa cena to argumenty, które przemawiają nie niekorzyść tego rozwiązania. Jednak indywidualny, niepowtarzalny projekt wynagradza wszystko. Tu wspólnie z architektem wnętrz i stolarzem można wybrać wyposażenie szafek, lepsze okucia czy dowolny kolor frontów i blatów. Dodatkowo każdy centymetr naszej kuchni będzie funkcjonalnie zagospodarowany, bez zbędnych blend czy listw maskujących jak w przypadku gotowych mebli.

Jakie meble do łazienki

A co z meblami łazienkowymi, czyli szafką podumywalkową czy popularną szafką nad zabudową stelaża wc oraz szafą na pralkę? Wśród gotowych mebli mamy niewielki wybór, a przy wyborze należy kierować się nie tylko designem, ale i jakością. Meble łazienkowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć.
Równie trudno będzie znaleźć rozwiązania, które idealnie wpiszą się w wymiary pomieszczenia.

Dlatego w łazienkach niemal w 100% projektów realizujemy meble na zamówienie. Wybieramy blaty wysokiej jakości z kamienia czy konglomeratu, a fronty i korpusy lakierowane są przystosowanymi do wilgoci lakierami.

Szafy wnękowe na wymiar

Równie dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się szafy wnękowe na wymiar. Wypełniające idealnie wnękę od podłogi do sufitu tworzą spójną całość i są bardzo estetyczne.
Natomiast gotowe szafy są idealnym rozwiązaniem w pokojach dziecięcych czy mieszkaniach niskobudżetowych. Ze względu na ich dużo niższą cenę łatwiej wymienić całą szafę czy tylko jej elementy. Równie łatwo można taką szafę zdemontować i przenieść czy sprzedać na popularnych serwisach.

Podsumowując, przy wyborze mebli na wymiar czy gotowych głównie będziemy się kierować ceną i czasem oczekiwania.
Jedno jest pewne każda z tych opcji daje możliwość stworzenia pięknego spójnego wnętrza, najlepiej z pomocą projektanta wnętrz.