Każdemu przydałoby się trochę dodatkowego miejsca do przechowywania różnych rzeczy prawda? Jeśli czujesz, że wyczerpałeś wszystkie możliwości w swoim domu, koniecznie zapoznaj się z artykułem, bo być może są miejsca, których jeszcze nie wykorzystujesz. 

Poniżej kilka kluczowych miejsc w całym domu, które spełniają swoją rolę do przechowywania, a co ważne oszczędzają miejsce. Te miejsca przyjdą ci z pomocą, jeśli chodzi o przechowywanie np. zabawek, sprzętu sportowego, przyborów kuchennych i wielu innych rzeczy, dla których nie masz miejsca w swoim domu. 

1. Przestrzeń do przechowywania pod schodami

Przestrzeń pod schodami to często zapomniane miejsce, które można zamienić w naprawdę cenny schowek. Zaleca się dodanie w przestrzeni pod schodami półek, szafek lub szuflad. Jeśli nie masz pomysłu co możesz tam przechowywać, podpowiadamy. Może to być dowolna odzież wierzchnia np. (rękawiczki, czapki, parasol, torby na zakupy). Podsumowując, w tym miejscu dobrze jest przechowywać takie przedmioty, które często musisz szybko zabrać, gdy wychodzisz z domu. Natomiast dzięki różnym półkom i szufladom w przestrzeni pod schodami, to wszystko masz pod ręką i nie tracisz czasu na szukanie tych rzeczy w innych miejscach domu. 

2. Organizery na drzwiach

Drzwi to również miejsce, które możesz wykorzystać i sprawdzi się naprawdę świetnie. W jaki sposób? Wiszące organizery, haczyki świetnie nadają się do wnętrza, ale również i z tytuł drzwi, szczególnie jeśli chodzi o przechowywanie środków czystości, ale nie tylko. Możesz tu również umieścić obuwie, papier pakowany itp. 

3. Spiżarnia lub szafa

Czy w pełni wykorzystujesz swoją spiżarnię i szafę? Wiele szaf i spiżarni przeznaczonych dla wykonawców ma od dwóch do czterech stóp dodatkowej przestrzeni nad górną półką, co jest marnotrawstwem. Dlatego zalecamy dodanie regałów, aby jak najlepiej wykorzystać tę dodatkową pionową przestrzeń.

4. Przestrzeń do przechowywania nad toaletą

Niezależnie od tego, czy twoja łazienka jest niewielka, czy po prostu szukasz sposobu na dopasowanie dodatkowych produktów do przestrzeni, nie zapomnij maksymalnie wykorzystać pionowej przestrzeni nad toaletą. Zamontuj półkę, szafkę lub pływające półki do przechowywania przyborów toaletowych, ręczników lub innych niezbędnych artykułów łazienkowych.

Dodanie schowka nad toaletą może być również doskonałym sposobem na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni w łazience, którą dzielą współlokatorzy lub rodzeństwo. Każda osoba może mieć więcej wyznaczonego obszaru poza apteczką, aby schować produkty codziennego użytku tj. przybory toaletowe, przybory podróżne, kosmetyki i tym podobne.

4. Przestrzeń do przechowywania pod łóżkiem

Wiele łóżek ma wbudowane szuflady do przechowywania, które są bardzo przydatne do przechowywania odzieży poza sezonem, sprzętu sportowego, dodatkowych prześcieradeł i koców. Wybierz szuflady do przechowywania z kółkami zamiast miękkich pojemników do przechowywania, które stoją bezpośrednio na podłodze. Są łatwe do utrzymania w czystości.