Wizualizacja salonu

Urządzasz mieszkanie i masz pomysł na jego wnętrze? Zatrudnienie projektanta wnętrz pomoże ci w realizacji tego przedsięwzięcia. Pomysł i wizja to jedno, bo istnieje wiele rzeczy które ciężko zaplanować i przewidzieć, a dobry architekt wnętrz taką wiedzę posiada i stworzy ładne, przytulne, a przede wszystkim funkcjonalne wnętrze.

Poniżej kilka powodów dla których warto pracować z projektantem wnętrz, nie tylko przy dużych projektach, ale również i przy tych małych.

Projektanci wnętrz są przeszkoleni

Projektant wnętrz kształcił się w tym kierunku i doskonalił swoje umiejętności opracowywania jak również realizacji projektów. Profesjonalni projektanci wnętrz mają zdolność wyobrażenia projektu i zaplanowania jak go zrealizować, potrafią dopasować się do budżetu klienta. Dlatego jeśli chcesz samodzielnie zaplanować urządzenie swojego mieszkania i nawet jeśli masz wizję na jego wygląd, to najprawdopodobniej nie zobaczysz wielu rzeczy które widzi projekt podczas przygotowania projektu który dba również o to, aby urządzone wnętrze było również funkcjonalne i spełniało oczekiwania domowników.

Świeże spojrzenie i ciekawe pomysły

Projektant wnętrz którego wynajmiesz do aranżacji swojego domu bądź mieszkania, wniesie do projektu wiedzę i świeże spojrzenie. Zaproponuje odpowiednie rozwiązania, aby wyeliminować np. problemy z funkcjonalnością i zaplanuje każdą wolną przestrzeń, aby móc ją wykorzystać.

Często bywa tak, że w mieszkaniu jest jakieś nieduże pomieszczenie które nie pełni żadnej roli, a brak jest pomysłów na jego zagospodarowanie. Architekt wnętrz z doświadczeniem pomoże ci taką przestrzeń wykorzystać w 100%.

Masz w domu stare meble z dawnych lat których chcesz się pozbyć? We współpracy z projektantem, może okazać się, że np. stara komoda którą posiadasz może okazać się jako dopełnienie i ładny element dekoracyjny.

Projektanci wnętrz są ograniczeni tylko swoją wyobraźnią

Możliwości projektowe są niemal nieograniczone. Projektanci wnętrz współpracują z różnymi firmami i dostawcami, mają dostęp do elementów które na ogół ciężko jest otrzymać dla osoby prywatnej. Dzięki temu w swoim domu możesz mieć niestandardowe szafki, okładziny ścienne, elementy mebli na zamówienie i wiele wiele więcej.

Oszczędzasz czas, energię i pieniądze

Projektowanie domu samodzielnie, to żmudny proces, może zająć tygodnie, ale równie dobrze i miesiące. Wielu właścicieli którzy decydują się na samodzielne projektowanie wnętrz w swoim domu traci sporo czasu chociażby na wybór mebli do kuchni, salonu czy sypialni, dobieranie kolorów i oświetlenie. Ten czas można przeznaczyć na inne ciekawe i pożyteczne rzeczy, a prace nad tym powierzyć specjalistom który zajmie się tym kompleksowo od pomiarów po stylizację różnych pomieszczeń oraz wybór mebli i odpowiedniego oświetlenia.

Jak już wspomniane w punkcie wyżej, projekt wnętrz współpracuje z różnymi firmami zajmującymi się produkcją mebli, oświetlenia itp., dzięki stałej współpracy projektant wnętrz posiada oferty ze zniżką, a to znaczy, że normalnie gdyby ktoś chciał zamówić taką samą rzecz indywidualnie - cena byłaby wyższa, bo nie byłaby to cena handlowa.