​W obecnych czasach​ praktycznie każdy rodzaj usługi dostępny jest również w formie online, zatem dlaczego projektowanie wnętrz również nie może odbywać się w takiej formie? Jest to bardzo wygodne nie tylko dla projektanta wnętrz, ale i dla Klienta. ​Niektórzy nie są przekonani do takiej formy współpracy i się tego obawiają, ale nie potrzebnie.

W​ dobie internetu dostępne są różnego typu komunikatory typu zoom, Skype czy WhatsApp - gdzie można umówić się na rozmowę wideo. ​Można wszystko omówić, zadać pytania Klientowi, Klient może zadać pytania do projektanta wnętrz, przedstawić swoje wizje i potrzeby jeśli takie oczekiwania ma. Naprawdę jest to świetny sposób współpracy i bardzo elastyczny. Więcej zalet z takiej współpracy poniżej.

Zalety usług projektowania wnętrz online

1. Tańsza usługa — koszty w przypadku zdalnej współpracy przy projektowaniu wnętrz będą trochę niższe, a ty masz do dyspozycji dużą ilość firm które zajmują się projektowanie wnętrz, możesz wybrać firmę, która spełni twoje oczekiwania.

2. Wygoda — wirtualna współpraca umożliwia łatwe łączenie się, nie musisz zrywać się wcześniej z pracy aby spotkać się z projektantem wnętrz, nie musisz planować sobie dnia i godzin na spotkanie. Rozmowę przeprowadzisz z domu, wygodnie i w komfortowych warunkach oraz swobodnie. 

Jak wygląda proces projektowania wnętrz online?

​P​raca z projektantem wnętrz online (zdalnie) zaczyna się najczęściej od podzielenia się swoimi spostrzeżeniami ​dotyczącymi przestrzeni oraz gustu projektowego, jak również oczywiście budżetu.
​Projektant wnętrz może wysłać ci kilka zdjęć do wyboru z różnymi wnętrzami lub poprosić Klienta, aby wysłała zdjęcia, na których jest wnętrza odpowiadające jego gustom i oczekiwań. Projektant wnętrz zada ci kilka pytań, aby poznać twoje oczekiwania i oczekiwania domowników. Jeśli nie będziesz czegoś pewien, nie martw się — profesjonalny projektant pomoże w wyborze, doradzi oraz odpowie.

Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji, zostaniesz poproszony o zrobienie zdjęć, zrobienie pomiarów i wysłanie ich do architekta. Tego też się nie obawiaj. Jeśli nie będziesz wiedział / a jak wykonać pomiar projektant z którym współpracujesz wszystko ci wytłumaczy.

Następnie rozpoczyna się etap projektowania i dobór mebli, wykończeń itp. Od projektanta otrzymasz różne propozycje do wyboru.
​Gdy projekt jest gotowy do obejrzenia, otrzymasz ​wizualizację 3D dzięki niej ocenisz wygląd wnętrza, które zostało zlecone do zaprojektowania. Możesz wnieść oczywiście swoje uwagi do projekty. Projektanci oferują ograniczoną ilość wnoszenia poprawek do projektu, zatem zapoznaj się dokładnie z etapami pracy przed nawiązaniem współpracy z projektantem.

Podsumowując, czy zdalna współpraca z projektantem będzie udana?

Oczywiście, że tak. 

​Klienci, którzy chcą skorzystać z usług projektanta wnętrz, aby urzeczywistnić "wizję domu bądź mieszkania" powinny przekonać się do zdalnej współpracy jeśli jeszcze ​do tej pory myśleli, że taka współpraca nie jest dla nich. Oczywiście prawdą jest, że współpraca na żywo wygląda trochę inaczej, bo chociażby różnego typu pomiary i zdjęcia architekt wtedy robi samodzielnie i części osobom może to nie odpowiadać, takie osoby powinny w takim razie poszukać projektanta wnętrz w swojej okolicy. Jeśli jesteś z Warszawy i szukasz dobrego projektanta wnętrz, zobacz jak wyglądają etapy współpracy z firmą Modify z Warszawy.

​Jednak jeśli jesteś osobą która korzysta z innych usług również w formie zdalnej na pewno taka współpraca będzie dla ciebie odpowiednia. Zobaczysz, że to bardzo wygodne, a efekt końcowy będzie zadowalający.

Pamiętasz, gdy wybuchła pandemia? Wiele osób i firm wręcz zmuszone były korzystać ze współpracy zdalnej i okazało się, że to wcale nie jest złe. Po pandemii natomiast firmy wdrożyły już na stałe również taką formę współpracy jako dodatek. Mając do dyspozycji rozmowy na Zoom, WhatsApp czy maile oraz rozmowy — komunikacja z klientem nie jest żadnym problemem.